חדשות האתר
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שאלות ותשובות - ידע כללי


מע"מ

  1. שאלה: האם חייל בשירות סדיר יכול לפתות תיק עוסק פטור?
תשובה: מבחינת רשויות המס אין בעיה, יפתחו לו התיק. קיים היבט נוסף שאינו רלוונטי לעניין רשות המיסים והוא אישור עבודה מהצבא. ללא אישור זה מומלץ לא לבצע כל פעולה.

ביטוח לאומי

  1. שאלה: באלו תנאים עצמאי "שאינו עונה להגדרה" משלם או לא משלם דמי ביטוח לאומי ומס בריאות?
תשובה: עצמאית נשואה שאינה עונה להגדרה ובעלה משלם דמי ביטוח לאומי פטורה מתשלום.
           עצמאי/ת רווק/ה שמוגדר/ת כעצמאי/ת שלא עונה להגדרה ושאין לו/ה הכנסות נוספות כשכיר/ה ישלמו סכום מינימלי של 167 ש"ח.

מס הכנסה

  • שאלה: עד כמה שנים אחורה יכול נישום שקיבל פטור נכה לפי סעיף 9 (5) לתקן שומות ולבקש פטור על הכנסות משנים קודמות?
תשובה: באישור המתקבל ממס הכנסה, יש תאריך תחילת הנכות. החל ממועד זה, ניתן להגיש בקשה לתיקון שומות בתנאי שהדוחות לא התיישנו (עד 6 שנים אחורה)

  • שאלה: בעל עסק קיבלת תשלום באמצעות האינטרנט (אשראי,פייפאל וכו'). כיצד עליו לרשום בספריו את התקבול?
תשובה: ברגע שקיבל התשלום, עליו להוציא מיידית קבלה.

 

שאלה: אלו פנקסים וספרי הנהלת חשבונות חייב עוסק פטור לנהל?

תשובה: למעט "קבלה" או "ספר פדיון יומי" אין צורך בפנקסים נוספים או ספרים כלשהם.

שאלה: מקדמות של מס הכנסה - האם ניתן לבקש לשנות מועד התשלום שנקבע מדיווח חד חודשי לדו חודשי?

תשובה: למעט "קבלה" או "ספר פדיון יומי" אין צורך בפנקסים נוספים או ספרים כלשהם.

מעסיקים

שאלה: במידה ולעובד יש בצבירת ימי המחלה 90 ימים, האם הצבירה של ימי המחלה נמשכת מעבר ל-90 ימים?

תשובה: קיימת הגבלה על פי חוק לימי המחלה שצבר העובד. המקסימום לצבירה, 90 ימים. מעבר לכך לא נצברים ימי מחלה.

שד' האלונים 24 באר יעקב, 70300
טלפון: 0737443332, 0544877978
פקס: 077-470-1007

Copyright © 2019 שי בן שלום, רואה חשבון. All rights reserved.


בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן